Infolinia 732 220 955
 
Jak nitować prawidłowo? Cenne wskazówki!

Rozwój technologiczny i przemysłowy wymusza na pracownikach szybsze wykonywanie działań. Na całe szczęście równolegle z tymi obowiązkami idzie rozwój narzędzi. Doskonałym przykładem takiego zjawiska jest nitowanie. Jeszcze kilkanaście lat temu urządzenia służące do tego celu były ciężkie albo wymagały użycia sporej siły. Teraz dzięki sprzętom wiodących marek takich jak Milwaukee sprawa jest wyjątkowo prosta. Pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie, jak nitować prawidłowo i można zabierać się do pracy!

Nitownice ręczne — to na szczęście przeżytek

Każdy specjalista zapewne choć raz trzymał klasyczną ręczną nitownicę w dłoni. Jest to dość niepozorny sprzęt, który wymaga dość intensywnej pracy ramion do skutecznego wykonywania zadań. To, jak nitować takim narzędziem nie należy do tematów najprostszych. Klasycznie pompowanie dźwigni sprawia, że element złączny pozostaje w ruchu i na pewno także ty doświadczyłeś upuszczenia go i założenia kolejnego. Na szczęście te czasy minęły i teraz możesz cieszyć się solidnym sprzętem.

Zalety nitownic elektrycznych — długa lista plusów

Zalety sprzętu marki Milwaukee można wyliczać długo. Przede wszystkim jest to odporny i wytrzymały partner w każdym zadaniu. Dzięki niemu wykonasz swoją pracę bez niepotrzebnych przestojów. Warto dodać, że narzędzia tej marki występują w klasach M12 oraz M16. Dzięki czemu kupując kolejne elementy, będziesz mógł używać tych samych 12- i 16-voltowych mechanizmów opartych na jednym typie akumulatora. O poręczności, oświetleniu miejsca pracy i wygodnych gripach nie będziemy wspominać, bo są one standardem dla tego producenta. To jednak nie koniec pozytywów. Na ich poczet dolicz odporność na długotrwałe użytkowanie, praktycznie zaczepy na pasek, solidną konstrukcję, odlewany korpus i kilka końcówek do różnych nitów. Gwarantujemy, że podczas użytkowania ta lista jeszcze się wydłuży.

Nitowanie lekkie, łatwe i przyjemne

Przy korzystaniu z elektronarzędzi, nitowanie jest niezwykle proste. Tak naprawdę musisz wykonać kilka podstawowych czynności. Po pierwsze przygotuj sobie zestaw elementów złącznych i dostosuj do nich końcówkę. Każda ma określoną średnicę, która pozwala pracować z konkretnym rodzajem nitów. Jak to robić? To bajecznie proste wystarczy włożyć go do otworu cieńszą stroną trzpienia, a grubszą włożyć w materiały, które chcesz scalić. Następnie naciskasz spust i całą pracę maszyna wykona za ciebie. Na jednym akumulatorze zrobisz do 300 cykli, tu jednak znaczenia ma tworzywo, z jakim przyszło ci się mierzyć.

Jak dobrać nity do pracy? Kilka porad, które ułatwią ci wybór

Do skutecznego łączenia materiałów powinieneś dobrać odpowiednie przybory. Nity aluminiowe są zdecydowanie miększe i doskonale sprawdzają się przy pleksiglasie, drewnie lub lekkich konstrukcjach stalowych. Do dyspozycji będziesz miał także elementy złączne wykonane ze stali nierdzewnej czy nawet plastiku. Tu nie ma żadnej filozofii. Im większa średnica i twardszy materiał, tym lepsze będą do ciężkich konstrukcji.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo — jak nitować, by wyjść z tego cało

Jak podczas każdej pracy, także i w takich zadaniach należy zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Nitowanie w taki sposób, by nie zrobić sobie krzywdy, sprowadza się do kilku zasad. Po pierwsze uważaj na dłonie, bo przypadkiem możesz skaleczyć się podczas tej czynności. Chroń oczy przed odpryskami i pracuj wypoczęty. Ponadto pamiętaj, że ta czynność jest jedną z bezpieczniejszych w warsztacie, jednak nie możesz stracić uwagi nawet na chwilę.

Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium