Infolinia 732 220 955
 
Wersja BODY

DLACZEGO WARTO POSTAWIĆ NA URZĄDZENIA AKUMULATOROWE W WERSJI BODY?

ŁATWE WYSZUKIWANIE PO WPISANIU W WYSZUKIWARKĘ, MILWAUKEE BODY POKAŻĄ SIE SAME WERSJE body.

Spróbujemy odpowiedzieć w tym tekście dlaczego warto kupować narzędzia akumulatorowe w wersji BODY? Odpowiedź jest bardzo prosta - by zaoszczędzić. Dzięki takiemu właśnie rozwiązaniu można kupić dodatkowe narzędzia zasilane tym samym akumulatorem.  Większość akumulatorowych elektronarzędzi na rynku można obecnie kupić w komplecie z akumulatorami i ładowarką. Można także dostać te same narzędzia w tak zwanej wersji BODY, oznacza to że kupujesz tylko samo urządzenie w wersji potocznie nazywanej "BODY", "zerowej", bez akumulatorów i ładowarki. Jest to bardzo ciekawa propozycja przeznaczona dla użytkowników narzędzi i sprzętu firmy którzy posiadają już akumulatory kupione w innych większych zestawach. Dzięki temu można niskim kosztem doposażyć domowy lub firmowy warsztat czy uzupełnić dodatkowe elektronarzędzia używane w firmie. Większość znanych producentów elektronarzędzi np. MAKITA, MILWAUKEE, DeWALT, BOSCH  stosuje właśnie takie elastyczne rozwiązania. Można kupić początkowo zestaw "bazowy" z akumulatorami - potem sukcesywnie można kupować kolejne narzędzia.

Jak są oznaczane narzędzia w wersji BODY

Każdy producent ma swoje indywidualne sposoby oznaczana narzędzi akumulatorowych jako wersji BODY. Niestety nie ma jednego prostego standardu tych oznaczeń.

Jeśli chcemy kupić narzędzie akumulatorowe marki MAKITA w wersji zerowej musimy wybrać narzędzia które maja końcówki oznaczenia "Z", "ZJ", "ZX1" (np DGA504Z). W przypadku marki MILWAUKEE będzie to "0", "0C", "0X", "0B" (np M18FDD-0), a przypadku marki DeWALT będzie to "N", "NT" (np DCD780N).

Jak mogą być nazywane narzędzia w tej wersji?

Bardzo często spotykamy opisach produktów na stronach sklepów internetowych z elektronarzędziami czy podczas luźnych rozmów ze sprzedawcą w sklepie z określeniem , "BODY", "zerówka", "wersja zerowa", "korpus" jednak zawsze chodzi o to samo, czyli narzędzie, gdzie w zestawie nie ma akumulatorów i ładowarki. W wersji BODY może czasami wystąpić walizka.

Czy można używać jednego rodzaju akumulatora z różnymi urządzeniami jednego producenta?

Oczywiście, o to właśnie w tym wszystkim chodzi, są to narzędzia systemowe. Dla przykładu, kupując wiertarko-wkrętarkę marki MAKITA DDF456RFE w systemie LXT 18V, możemy używać tych samych akumulatorów w około 100 różnych narzędziach. (np zakrętarkach, kluczach udarowych, młoto-wiertarkach, odkurzaczach, wyrzynarkach, podkaszarkach, kosiarkach i masie innych narzędzi akumulatorowych.)

Jak wybrać narzędzia w danym kompatybilnym systemie akumulatorów?

Najlepiej z góry określić do czego będziemy używać swoich elektronarzędzi, co może nie być wcale takie proste. Kiedy już mamy określone do czego chcemy używać swoich narzędzi możemy zapoznać się z ofertami różnych producentów, co jest o tyle ważne, że nie każdy producent ma wszystkie rodzaje elektronarzędzi. Zadanie może nam ułatwić wizyta w sklepie specjalistycznym lub porada specjalisty.

Kiedy wiesz, że jesteś gotowy postawić na wersję "BODY"?

Wystarczy odpowiedź na jedno proste pytanie. "Czy mam więcej akumulatorów, niż narzędzi?" Jeśli tak, możesz zaoszczędzić pieniądze na swoim następnym akumulatorowym elektronarzędziu kupując wersję "BODY", która jest kompatybilna z tymi zbywającymi akumulatorami. Lub jeśli masz jakiekolwiek inne akumulatorowe narzedzia, które przez większość czasu stoi i nie jest używane, możesz spożytkować ten niewykorzystany akumulator w nowym urządzeniu, kupionym w wersji BODY.

Jakie są zalety zakupu elektronarzędzi w wersji BODY?

Kupując elektronarzędzia akumulatorowe w tzw. wersji BODY możemy sporo zaoszczędzić, gdyż nie potrzebujemy mieć kilku ładowarek i wielu różnych akumulatorów. Wchodząc w jeden system elektronarzędzi zwykle możemy go rozszerzać o coraz to nowe urządzenia przez lata. Większość firm produkując elektronarzędzia tworzy systemy które obejmują wiele różnych narzędzi na ten sam akumulator. Kupując np. wiertarko-wkrętarkę MAKITA z serii LXT 18V masz do dyspozycji system który obejmuje około stu różnych narzędzi, można tam znaleźć elektronarzędzia do wykonywania każdej pracy - wiertarko-wkrętarki, wiertarko wkrętarki udarowe, młoty udarowe, klucze udarowe, wyrzynarki, szlifierki kątowe, pilarki tarczowe, frezarki, zagłębiarki, piły posuwowe, wyciskacze do kleju i silikonów, zszywacze, młotowiertarki, radioodbiorniki budowlane, latarki, narzędzia wielofunkcyjne MultiTool, odkurzacze akumulatorowe i hybrydowe oraz cała gamę narzędzi ogrodowych jak akumulatorowy sekator ogrodowy, dmuchawy, kosiarki do trawy, kosy akumulatorowe, piły łańcuchowe czy nożyce do trawy i wiele innych narzędzi.

Zalety narzędzi w wersji BODY
  • Zakup urządzenia w wersji zerowej jest zwykle dużo tańszy, niż całego kompletu
  • Nie musisz mieć kilku różnych ładowarek
  • Jeden akumulator pasuje nawet do kilkudziesięciu różnych elektronarzędzi
  • Oszczędzasz na miejscu na przechowywanie swoich narzędzi
 
Jeśli kupujesz narzędzia w wersji BODY upewnij się, dokładnie co jest w zestawie. Większość narzędzi BODY jest sprzedawana w samym kartonie, ale niektóre są sprzedawane w walizce, walizce systemowej lub torbie. Czasem w zestawie są też różne akcesoria.

I tak właśnie możemy rozbudować swój system narzędzi akumulatorowych a przy okazji zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy kupując nowe kompatybilne ze sobą elektronarzędzia.
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium