Infolinia 732 220 955
 
Klucz udarowy elektryczny, czy się sprawdza? Poznaj ich wady i zalety!

Gama elektronarzędzi sukcesywnie się powiększa, dlatego obecność kluczy udarowych elektrycznych na półkach garaży i warsztatów powoli staje się czymś powszechnym. Najczęściej tego rodzaju sprzęt kojarzy się przede wszystkim z modelami zasilanymi kompresorem. W związku z tym dzisiaj zastanowimy się, klucz udarowy elektryczny, czy się sprawdza? A może to tylko forma dobrej reklamy i na rynku istnieją lepsze alternatywy?

Do czego służy klucz udarowy?

Oczywiście największą zaletą kluczy udarowych jest możliwość odkręcania i przykręcania śrub bez większego wysiłku. Wysoka moc sprawia, że nawet stare, zapieczone łebki poddają się naporowi klucza i posłusznie opuszczają swoje otwory. Dlatego tak chętnie korzystają z nich mechanicy samochodowi i wulkanizatorzy. Dzięki nim odkręcenie mocowań zawieszenia lub wszystkich śrub w kołach zajmuje tylko kilka chwil. Zdarza się, że klucze udarowe można spotkać również na placach budowy, jednak ze względu na konieczność poprowadzenia przewodu z powietrzem rezygnuje się z ich wsparcia. W takim razie klucz udarowy elektryczny, czy się sprawdza w każdych warunkach?

Klucz udarowy elektryczny, czy się sprawdza? Największa zaleta to mobilność!

Jednym z powodów, dla których powstały klucze udarowe elektryczne była potrzeba większej mobilności. Pneumatyczne wersje muszą być podłączone do kompresora, co zdecydowanie ogranicza ich sprawność tylko do terenu warsztatu lub garażu. Zupełnie inaczej jest z kluczem udarowym elektrycznym, czy się sprawdza to rozwiązanie? Oczywiście, ponieważ mimo większych rozmiarów oraz wagi, względem tradycyjnego odpowiednika, nadal masz do dyspozycji pełnosprawny klucz. Cieszy się on dużą popularnością w miejscach, gdzie dostęp do kompresora jest mocno ograniczony.

Przed zakupem klucza udarowego zwróć uwagę na chłodzenie

Największą cechą, która może mieć negatywne skutki w trakcie użytkowania, jest przegrzewanie się sprzętu. Dlatego w trakcie podejmowania decyzji zakupowej zwróć uwagę na system chłodzenia. Otwory w obudowie powinny być możliwie największe, a pojemność akumulatora legitymować się napięciem na poziomie 18 V. Wtedy masz gwarancję wysokiego momentu obrotowego oraz właściwiej liczby udarów na minutę. Tylko z takimi parametrami nie musisz stawiać sobie pytania - klucz udarowy elektryczny, czy sprawdza się w terenie? Masz pewność, że poradzi sobie niemal ze wszystkimi rodzajami śrub.

Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium